در این مقاله نحوه طراحی هدر با المنتور را یاد خواهید گرفت.در این آموزش از ویژگی Elementor Theme Builder استفاده خواهد شد.بنابراین حتما باید از نسخه پرو یا حرفه ای این افزونه استفاده کنید.

در گذشته صفحه سازها به کاربران خود تنها امکان طراحی محتوای داخل یک برگه یا پست را فراهم می کرد. اما حالا المنتور مفهوم جدیدی از صفحه ساز را ارائه کرده است. ویژگی قالب ساز یا (Theme Builder) المنتور ابزاری برای ساختن یک چارچوب طراحی جدید است. که با استفاده از آن می توانید هدرها، فوترها، صفحه نوشته، آرشیو صفحات، صفحات محصول ووکامرس و سایر قسمت های سایت خود را به صورت بصری سفارش سازی کنید.
امکاناتی که قالب ساز المنتور در اختیار شما قرار می دهد نه تنها در وقت شما صرفه جویی می کند بلکه تجربه ای کاملاً جدید از طراحی وب سایت های وردپرس را به شما معرفی می کند.

درادامه درباره ویژگی های قالب ساز و نحوه طراحی هدر با المنتور بیشتر صحبت میکنیم.

مراحل ساخت هدر با المنتور

 1. در ابتدا به پیشخوان خود وارد شوید.حال به بخش قالب‌ها>Theme Builder مراجعه کنید.
  در این صفحه روی گزینه افزودن جدید(add new) کلیک کنید.ساخت هدر با المنتور
 2. از منویی کشویی روی هدر – Header کلیک نمایید و یک نام دلخواه برای قالب هدر خود وارد کرده و روی دکمه ایجاد قالب (Create Template) کلیک نمایید.طراحی هدر با المنتور
 3. پس از کلیک بر روی دکمه به صفحه ویرایش با المنتور هدایت می‌شوید.در اینجا می‌توانید از بین قالب‌های نمایش داده شده یکی را انتخاب کنید و ویرایش را بر روی آن انجام دهید.در غیر این صورت پنجره را ببندید تا یک هدر یا فوتر اختصاصی ایجاد کنید.نحوه طراحی هدر با المنتور
 4. سپس در این صفحه می توانید توسط المان‌های المنتور که در سمت چپ تصویر قرار دارند، قالب وب‌سایت خود را بسازید.بعد از اینکه طراحی های شما به پایان رسید روی دکمه منتشر – Publish کلیک نمایید.آموزش طراحی هدر با المنتور
 5. از قسمت Condition هم می توانید برای هدر خود شرایطی جهت نمایش آن تعیین نمایید.
  فراموش نکنید که برای انتشار این قالب باید تنظیماتی را انجام دهید.زمانی که قالب را بدون هیچ تنظیماتی منتشر می‌کنید قالب به‌طور پیش‌فرض در تمام سایت نمایش داده می شود.اما اگر می‌خواهید این قالب تنها در بخشی از سایت نمایش داده شود می توانید از این قسمت استفاده نمایید.

نحوه ایجاد هدر شناور در المنتور

ایجاد هدر شناور باعث می شود که هدر یا منوی شما در همه شرایط قابل مشاهده باشد. یعنی با اسکرول کردن صفحه این بخش همچنان نمایش داده شود. برای اینکار به صورت زیر عمل کنید:

  1. روی آیکون ویرایش بخش در هدر خودتان کلیک نمایید و در پنل کناری المنتور به قسمت پیشرفته بروید.
  2. روی Motion Effects کلیک نمایید و گزینه Sticky را روی حالت TOP قرار بدهید.
  3. دستگاه های مورد نیاز را انتخاب کنید.(دسکت، تبلت، موبایل). دستگاه هایی که تمایل دارید حالت sticky در آن ها نمایش داده شود.
  4. هدر را به روز رسانی(update) کنید و Conditions آن را تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *